Měření zakládkového plynu

zakladkovy-plyn.jpg

Kompostování - živoucí proces!

Kompostování je aerobní proces (s kyslíkem), proto je dobře provzdušněná zakládka předpokladem pro funkční rozklad. V návaznosti na rozkladový proces je kyslík mikroorganismy „vydýchán“ na CO2 - měření těchto dvou plynů udává tak velice dobré sdělení o aerobním rozkladovém procesu

Měření kyslíku

Obzvláště při kompostování je kyslík naprosto nutný, aby byla udržena vyvážená flóra mikroorganismů.

Díky „dýchání“ mikroorganismů dochází ke spotřebování kyslíku a tvorbě CO2. Jakmile klesne hodnota O2 moc nízko, musí se provzdušňovat. Pokud se neprovzdušňuje, jsou za následek vysoké ztráty živin. Rozkladová doba se prodlouží, kvalita kompostu minimalizována.

S naším jednoduchým měřícím přístrojem „Indikator Testoryt O2“ je možný rychlý přehled. Přístroj je obzvláště jednoduchý na ovládání a údržbu.
mietengase.jpg

Měření oxidu uhličitého

Obzvláště při kompostování je kyslík naprosto nutný, aby byla udržena vyvážená flóra mikrobů.

Díky „dýchání“ mikroorganismů dochází ke spotřebování kyslíku a tvorbě CO2. Jakmile stoupne hodnota CO2 moc vysoko, musí se provzdušňovat. Pokud se neprovzdušňuje, stane se kompost „hnilobným“.

S naším jednoduchým měřicím přístrojem „Indikator Testoryt O2“ je možný rychlý přehled. Přístroj je obzvláště jednoduchý na ovládání a údržbu.

mereni-plynu.jpg

Měřící přístroj zakládkových plynů

Zejména u neprovzdušňovaných zakládek kompostu je měření zakládkových plynů obzvláště důležité, aby bylo zajištěno dostatečné zásobení kyslíkem.

Díky „dýchání“ mikroorganismů dochází ke spotřebování kyslíku a tvorbě CO2. Jakmile klesne hodnota O2 moc nízko, může se proces překlopit, pokud se neprovzdušňuje. Přitom vznikají vedle vysokých pachových emisí i klimatu relevantní plyny jako např. metan.

S naším elektronickým měřicím přístrojem zakládek, obdržíte jako provozovatel rychlý přehled o aktuálních procesních podmínkách. Přístroj měřící zároveň až 5 rozdílných plynů a je mimoto jednoduše obsluhovatelný a nenáročný na údržbu.

mereni-plynu-02.jpg

Dokumentace ke stažení:

Prospekt - měření základkových plynů (pdf)